Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?

Wszyscy szukamy taniego kredytu. Przecież wszyscy wolimy płacić niskie raty!

Skorzystaj z naszych porad!

Sam wybierz swój tani kredyt hipoteczny korzystając z naszych sprawdzonych porad. Nie gwarantujemy, że przyspieszy to cały proces przyznawania kredytu, ale jesteśmy pewni, że Twoja rata kredytu hipotecznego będzie niższa!

Zanim zaczniesz czytać, zapoznaj się z dokumentami do kredytu i skompletuj je jeszcze przed spotkaniem z doradcą.

Oto nasze porady:

1. Pieniądze gromadź na koncie bankowym.

Jeśli co miesiąc otrzymujesz wypłatę na konto- nie wypłacaj jej od razu.

Banki określają Twoją zdolność kredytową także na podstawie tzw. “cash flow”- przepływu gotówki.

Wiadomo, że im więcej pieniędzy na koncie i im większy ruch na nim, tym większe szanse na tani kredyt hipoteczny.

2. Oszczędzaj minimum 25% swoich zarobków.

Jedną czwartą swojej wypłaty zawsze zostawiaj nienaruszoną. Przecież, żeby spłacać kredyt, musisz mieć wolne środki finansowe. 25% Twojej wypłaty to minimum, jakie powinieneś co miesiąc zostawiać na koncie.

Jeśli będziesz odkładał co miesiąc jedną czwartą swojej wypłaty (netto), sprawisz wrażenie osoby odpowiedzialnej i oszczędnej.

3. Zabezpiecz swoje życie i majątek.

Wykup polisę ubezpieczeniową, która zagwarantuje bankowi, że otrzyma swoje pieniądze nawet, gdy Ciebie zabraknie. Za kilkadziesiąt złotych możesz taką polisę wykupić u każdego ubezpieczyciela.

To naprawdę niewielki nakład, a pozwoli zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego nawet o kilkaset złotych!

4. Umów się z trzema bankami.

Nigdy nie podpisuj pierwszej umowy, bo ta najpewniej nie jest tą najtańszą. Umów się z trzema bankami (możesz skorzystać z naszej listy kredytów hipotecznych) i w każdym z nich prowadź negocjacje.

Nic Cię to kosztuje, a banki będą się bardziej starać, jeśli pojawi się bezpośrednia konkurencja. Może się zdarzyć, że doradcy będą walczyli ze sobą na wysokość Twojej raty, a Ty możesz na tym tylko wygrać!

5. Skompletuj dokumenty do kredytu, załóż krawat.

Jak śmiesznie by to nie zabrzmiało, przygotuj się do spotkania z doradcą i spraw wrażenie osoby wiarygodnej i zadowolonej. Nawet jeśli nie robisz tego na co dzień, załóż ładną sukienkę lub białą koszulę i wyglądaj elegancko.

Skompletuj niezbędne dokumenty i miej je poukładane w jednej teczce. Zadawaj pytania, ale staraj się być zorientowanym w temacie. Możesz poczytać nasze artykuły kredytowe, by dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych.

6. Znajdź najtańszy kredyt na rynku.

Nie ruszaj się z domu, zanim nie zdecydujesz się na konkretny kredyt mieszkaniowy. Pamiętaj, że kredyt będziesz spłacać przez najbliższe 20-35 lat.

Zobacz ranking najtańszych kredytów hipotecznych z danego miesiąca i wybierz jeden, który najbardziej Ci odpowiada.

One comment

  • My szukamy właśnie taniego kredytu hipotecznego. Z tego co tu przeczytaliśmy, to najlepszy obecnie wybór to ten Expander. Czy oni wybiorą nam kredyt taki jak będziemy chcieli? To znaczy na tyle lat i taką sumę, jaką my zdecydujemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *