Kredyt hipoteczny Deutsche Banku – czy najlepszy? Oceny i opinie.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank reklamowany jest jako najlepszy, a na pewno jeden z najlepszych kredytów hipotecznych na rynku. Rzeczywiście można to potwierdzić wynikami wielu sondaży, w praktyce także wielu klientów korzysta z oferty Deutsche Banku, ale później wielu z nich rezygnuje przed podpisaniem umowy.

Wygodnie i szybko?

Sam bank mówi o przejrzystych i jasnych procedurach, i to jest racja, brakuje im jednak jeszcze jednego przymiotu: prostoty. Można na przykład uzyskać kredyt z zerową prowizja, ale o tym, że jednocześnie musi wzrosnąć marża mówią dopiero ostatnie zdania informacji. Wcześniejsza spłata jest wprawdzie darmowa, ale dopiero, jeśli dokonana dalej niż po pięciu latach obowiązywania umowy kredytowej.

Kilka podobnych przypadków można by podać. Wszystkie one są wprawdzie jasno napisane w umowie, zaznaczone w odpowiednich miejscach, a co najważniejsze, wszystkie są prawnie dopuszczalne, ale poza prawem istnieje jeszcze pewien zestaw norm, które mówią, że umowa jest tym lepsza, im bardziej jest uproszczona, a w przypadku Deutsche Banku mówienie o prostej umowie nie jest raczej możliwe.

Niska marża i prowizja- nie tylko dla stałych klientów.

Z całą pewnością jednak kredyt hipoteczny Deutsche Bank, pomijając problemy natury niemal matematycznej, jest ofertą interesującą, co wynika z niskiej marży i prowizji, a także długiego okresu kredytowania, który wynosi czterdzieści lat. Dla osób, które o swoim kredycie hipotecznym myślą właśnie w takiej perspektywie czasowej, korzystne może okazać się rozważenie zaciągnięcia kredytu w euro, który jest w Deutsche Banku jedyną dostępna formą walutową obok złotówki.

To, co widać wyraźnie to indywidualne podejście do każdego wniosku. W związku z tym ciężko mówić o jakiejś jednej ofercie kredytowej. Każde zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie i często pociąga to za sobą różne zmiany w umowie, dzięki czemu kredytobiorca ma pełną kontrolę nad tym, jaki kredyt tak naprawdę wykorzystuje.

Najlepszy kredyt dla osób dobrze zarabiających.

Tym, co dodatkowo ma zachęcić do wykorzystania kredytu hipotecznego Deutsche Bank są preferencyjne warunki, na jakich kredytobiorcy mogą skorzystać z innych produktów Deutsche Banku, kredytu konsolidacyjnego i limitu kredytowego. Jak pokazuje doświadczenie, często to właśnie tego typu preferencje decydują o ostatecznym wyborze kredytu, ponieważ oferta kredytów komercyjnych jest w zasadzie dość jednorodna. Warto jeszcze dodać, że Deutsche Bank jest najpopularniejszym bankiem, jeśli chodzi o kredyty dla osób zamożnych zarabiających sporo powyżej średniej krajowej.

dbSzeroki wachlarz kredytów i możliwość negocjacji czy dostosowania warunków przez doradcę banku to spore plusy. Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo umowa, choć napisana czytelnie i zrozumiale, wciąż kojarzy się z gwiazdkami i małymi literkami, a więc czymś, co nie jest fair wobec klienta. Aby pozbyć się tego nieprzyjemnego wrażenia trzeba by było znacznie uprościć regulaminy i umowy do tego stopnia, że poza korzystnymi warunkami nie znalazło się w nich nic innego.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank to jeden z przykładów na to, w jaki sposób drobiazgi mogą sprawić, że oferta wygląda na mniej atrakcyjną, niż jest w rzeczywistości. Na pewno jednak nie warto się tym przejmować, choć zainteresować- trzeba, i uwzględnić Deutsche Bank w procesie poszukiwania kredytu, porównywania różnych banków pod kątem atrakcyjności ich propozycji kredytowych.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank pod tym względem naprawdę zasługuje na dużą piątkę, z minusem za wszystkie zawiłości procedur, w tym także tych kosmetycznych, które straszą jedynie dodatkowymi słowami w umowie, ale nie przekładają się wyraźnie na cenę kredytu.

Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?

House choice on white background. Isolated 3D imageWszyscy szukamy taniego kredytu. Przecież wszyscy wolimy płacić niskie raty!
Skorzystaj z naszych porad!

Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?Sam wybierz swój tani kredyt hipoteczny korzystając z naszych sprawdzonych porad. Nie gwarantujemy, że przyspieszy to cały proces przyznawania kredytu, ale jesteśmy pewni, że Twoja rata kredytu hipotecznego będzie niższa!

Zanim zaczniesz czytać, zapoznaj się z dokumentami do kredytu i skompletuj je jeszcze przed spotkaniem z doradcą.

Oto nasze porady:

 1. Pieniądze gromadź na koncie bankowym. Jeśli co miesiąc otrzymujesz wypłatę na konto- nie wypłacaj jej od razu. Banki określają Twoją zdolność kredytową także na podstawie tzw. “cash flow”- przepływu gotówki. Wiadomo, że im więcej pieniędzy na koncie i im większy ruch na nim, tym większe szanse na tani kredyt hipoteczny.
 2. Oszczędzaj minimum 25% swoich zarobków. Jedną czwartą swojej wypłaty zawsze zostawiaj nienaruszoną. Przecież, żeby spłacać kredyt, musisz mieć wolne środki finansowe. 25% Twojej wypłaty to minimum, jakie powinieneś co miesiąc zostawiać na koncie. Jeśli będziesz odkładał co miesiąc jedną czwartą swojej wypłaty (netto), sprawisz wrażenie osoby odpowiedzialnej i oszczędnej.
 3. Zabezpiecz swoje życie i majątek. Wykup polisę ubezpieczeniową, która zagwarantuje bankowi, że otrzyma swoje pieniądze nawet, gdy Ciebie zabraknie. Za kilkadziesiąt złotych możesz taką polisę wykupić u każdego ubezpieczyciela. To naprawdę niewielki nakład, a pozwoli zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego nawet o kilkaset złotych!
 4. Umów się z min. trzema bankami. Nigdy nie podpisuj pierwszej umowy, bo ta najpewniej nie jest tą najtańszą. Umów się z trzema bankami (możesz skorzystać z naszej listy kredytów hipotecznych) i w każdym z nich prowadź negocjacje. Nic Cię to kosztuje, a banki będą się bardziej starać, jeśli pojawi się bezpośrednia konkurencja. Może się zdarzyć, że doradcy będą walczyli ze sobą na wysokość Twojej raty, a Ty możesz na tym tylko wygrać!
 5. Skompletuj dokumenty do kredytu, załóż krawat. Jak śmiesznie by to nie zabrzmiało, przygotuj się do spotkania z doradcą i spraw wrażenie osoby wiarygodnej i zadowolonej. Nawet jeśli nie robisz tego na co dzień, załóż ładną sukienkę lub białą koszulę i wyglądaj elegancko. Skompletuj niezbędne dokumenty i miej je poukładane w jednej teczce. Zadawaj pytania, ale staraj się być zorientowanym w temacie. Możesz poczytać nasze artykuły kredytowe, by dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych.
 6. Znajdź najtańszy kredyt na rynku. Nie ruszaj się z domu, zanim nie zdecydujesz się na konkretny kredyt mieszkaniowy. Pamiętaj, że kredyt będziesz spłacać przez najbliższe 20-35 lat.

Zobacz ranking najtańszych kredytów hipotecznych z danego miesiąca i wybierz jeden, który najbardziej Ci odpowiada.

Kredyt hipoteczny u doradcy

Poszukiwania najtańszego kredytu hipotecznego wcale nie muszą zaczynać się od biegania po oddziałach banków w naszym mieście. Od wielu lat na naszym rynku działają doradcy finansowi, dzięki którym możemy bardzo wygodnie znaleźć dla siebie tani kredyt na kupno mieszkania lub domu. Zastanówmy się jednak, czy w interesie doradcy finansowego jest wybranie nam naprawdę najtańszego kredytu hipotecznego, czy będzie on myślał jedynie o własnej prowizji.

Zapytacie pewnie: jakiej prowizji?. Przecież firmy doradcze muszą zarabiać na usługach, jakie wykonują. Doradca finansowy zarabia na każdym wniosku kredytowym, jaki zostanie przez nas podpisany. Z drugiej strony, banki i firmy pośredniczące w udzielaniu kredytów hipotecznych starają się pozyskać jak największą ilość wniosków i sprzedać jak najwięcej swoich kredytów. W związku z tym powstaje konkurencja pomiędzy bankami i każdy z nich oferuje doradcy zupełnie inną prowizję. Pisaliśmy już o tym w artykule o doradcach finansowych.

Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, w interesie doradcy kredytowego nie jest wcale znalezienie nam najtańszego kredytu, ale takiego, który zapewni mu najwyższą prowizję. I to od nas zależy, czy dość wyraźnie uda nam się przedstawić doradcy nasze oczekiwania. Jeśli bowiem wyraźnie powiemy, że szukamy np. kredytu hipotecznego z najniższą ratą miesięczną lub z najdłuższym okresem spłaty, wtedy doradca będzie musiał szukać dla nas kredytu, jaki nam odpowiada.

Nie prośmy doradcy finansowego o znalezienie ‘najlepszego kredytu mieszkaniowego‘. Wyraźnie określmy nasze oczekiwania, czyli na przykład: ‘chcemy kredytu hipotecznego z najniższą ratą miesięczną’.

Zbadajmy rynek kredytów hipotecznych przed wizytą u doradcy.

Jeśli przyjdziemy do biura pośrednictwa kredytowego nieprzygotowani, możemy być absolutnie pewni, że konsultant już po krótkiej wymianie zdań będzie wiedział, że nie odrobiliśmy lekcji i nie mamy zielonego pojęcia o poszukiwaniach taniego kredytu. Powinniśmy zatem dowiedzieć się jakie banki mają w chwili obecnej oprocentowanie kredytów, jakie są średnie kosztu kredytu hipotecznego, ile powinno wynosić ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Jeśli przygotujemy się odpowiednio do rozmowy, zostaniemy potraktowani jak partnerzy i nie damy się wpakować w drogi kredyt, który przez najbliższe kilkanaście lub nawet 20 czy 30 lat będzie dla nas ciężarem. Warto zatem studiować poradniki i strony internetowe, jeszcze zanim umówimy się na pierwsze spotkanie w Expanderze czy Open Finance.

Jaką firmę doradczą wybrać?

A czy przymusem jest wybieranie tylko jednej firmy doradztwa kredytowego? Przecież jeśli poszukujemy najtańszego kredytu hipotecznego na rynku to wcale nie jest powiedziane, że znajdziemy go akurat u pierwszego lepszego doradcy.

Firm doradczych w Polsce jest naprawdę wiele, a tych mających w swojej ofercie ponad dwadzieścia banków jest co najmniej kilka. Warto korzystać właśnie z firm, które mają już wyrobioną renomę na naszym rynku i mogą sumiennie wykonywać dla nas pracę. W dużej firmie doradcze znacznie łatwiej dochodzić swoich praw w przyszłości, gdyż firmy te obawiają się o tzw. ‘złą prasę’. Będziemy w nich zatem traktowani jako partnerzy a nie uciążliwi petenci.

Do największych i najczęściej wybieranych firm doradztwa kredytowego należą:

 • Open Finance
 • Dom Kredytowy NOTUS
 • Expander
 • PDK Fiolet
 • Gold Finance

Wszystkie te firmy bez większego problemu będą w stanie spotkać się z nami w dogodnym terminie i miejscu w ciągu zaledwie kilku dni od pierwszego kontaktu.

Ile kosztuje kredyt u doradcy?

Kredyt hipoteczny u doradcy kredytowego kosztuje dokładnie tyle samo, jakbyśmy zaciągali go w placówce banku. Jak już wspomnieliśmy, doradca zarabia na prowizji wypłacanej mu przez centralę banku, zatem my nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Możemy natomiast zyskać sporo czasu i nerwów, bo ofertę ponad dwudziestu banków mamy w jednym miejscu.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – gdzie najtaniej?

Jeśli budujesz własny dom lub kupujesz mieszkanie, może Ci być potrzebne ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

 

Banki wymagają tego zabezpieczenia, by mieć pewność, że odzyskają swoje pieniądze w razie Twoich kłopotów ze spłatą kredytu.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu?

 

Trudno określić konkretny koszt ubezpieczenia. Zależy on od takich czynników jak:

 

 1. Twój wiek i warunki finansowe
 2. Wartość nieruchomości
 3. Kwota kredytu
 4. Twoje zatrudnienie

 

Ubezpieczenia kredytów wahają się najczęściej w granicach od 0,5% do 1% wartości całej nieruchomości.

 

 

Od czego chroni nas ubezpieczenie kredytu?

 

Zależnie od umowy ubezpieczenia, która u różnych ubezpieczycieli może wyglądać nieco inaczej, możemy zostać ubezpieczeni od:

 

 • utraty pracy
 • utraty zdrowia
 • śmierci naszej lub najbliższych
 • zniszczenia kredytowanej nieruchomości

 

Ubezpieczenie ma na celu zabezpieczenie interesów naszych i banku. Bank musi być pewien, że w razie przypadku losowego, będzie w stanie odzyskać zainwestowane w Twój kredyt pieniądze.

 

Ubezpieczenie zawarte w racie kredytu

 

Sporym ułatwieniem dla zaciągających kredyt hipoteczny jest możliwość zawarcia raty ubezpieczeniowej w kredycie.

 

 

Mówiąc krótko, ubezpieczenie także będzie ‘na kredyt’. Bank doliczy wymaganą kwotę ubezpieczenia do sumy, którą chcemy od banku pożyczyć.

 

W ten sposób będziemy mogli spłacać jedynie jedną ratę kredytu na dom, zamiast kilku rat (kredytu i ubezpieczenia osobno).

 

Gdzie najtaniej?

 

Korzystanie z ubezpieczenia oferowanego przez bank może być wygodne, jednak nie zawsze najtańsze. Nikt nie zmusza nas, byśmy właśnie w banku wykupili ubezpieczenie.

 

Jeśli będziemy już wiedzieć jakiego zabezpieczenia wymaga od nas bank, możemy sami wybrać ubezpieczenie kredytu w dowolnej firmie.

 

Ubezpieczenie kredytu na własną rękę jest w większości przypadków korzystniejsze cenowo.

 

Ubezpieczenia majątkowe dla zaciągających kredyt

Jeśli szukasz ubezpieczenia, skorzystaj z trzech najpopularniejszych, według nas, ubezpieczeń majątkowych. Skontaktuj się z doradcą, by wyliczyć przykładową składkę.