Oblicz ratę kredytu

Obliczanie raty kredytu hipotecznego jest niezwykle proste, jeśli tylko udało nam się wybrać bank i konkretny kredyt hipoteczny. Nie znając bowiem danych, takich jak oprocentowanie, wysokość prowizji, opłaty stałe i dodatkowe, nie jesteśmy przecież w stanie wyliczyć miesięcznej raty kredytu hipotecznego.

W ostatnim czasie przyjęło się, że każdy kredyt, którego rata miesięczna mieści się poniżej kwoty 500 złotych za każde pożyczone 100 tysięcy złotych, to naprawdę tani kredyt hipoteczny. Aby obliczyć ratę kredytu i wybrać ofertę odpowiednią do naszych potrzeb, powinniśmy korzystać nie tylko z usług konsultantów konkretnego banku, ale głównie z niezależnych doradców hipotecznych w których ofercie znajdują się hipoteki z wszystkich banków na naszym rynku.

Dziś większość z firm, oferujących usługę obliczania rat kredytu (bez zobowiązań) ma w swojej bazie ponad 25 ofert banków, czyli praktycznie wszystkie liczące się na naszym rynku kredyty hipoteczne.

Sporo mówi się o nieuczciwych doradcach, którzy umyślnie zawyżają raty kredytu hipotecznego, wybierają mniej korzystne oferty kredytów, by tylko otrzymać dla siebie wyższą prowizję od udzielonej kwoty pożyczki na dom. Dlatego właśnie powinniśmy korzystać tylko z usług sprawdzonych firm doradczych, których w Polsce jest co najmniej kilka. Do najpopularniejszych zaliczamy oczywiście Expandera, Open Finance, czy PDK Fiolet a także Dom Kredytowy NOTUS.

Jeśli skontaktujemy się z którymkolwiek z doradców, ustali on termin bezpłatnego spotkania i obliczy dla nas ratę kredytu dla kwoty, jaką chcielibyśmy pożyczyć. Nie czekaj. Oblicz ratę kredytu hipotecznego już dziś.

2 komentarze

  • Należy pamiętać, że kredyt hipoteczny wiąże kredytobiorcę z bankiem zwykle na bardzo długi okres czasu i z tego względu przy jego wyborze należy przeanalizować wszystkie dostępne oferty kredytowe banków, jak i ich parametry. Nie można zbyt pochopnie zaciągać kredytu hipotecznego, ponieważ raty kredytowe przyjdzie nam spłacać przez długi okres czasu i mogą one stanowić znaczne obciążenie domowego budżetu.

  • Z definicji kredytu hipotecznego wynika, że jest to długoterminowy kredyt bankowy, którego podstawowym zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *